UYKU EĞİTİMİNDE 1.HAFTA

 

DSC00885Elde var sıfır.. Haksızlık etmeyeyim şimdi, artık mememde uyumuyor. Bu gerçekten büyük gelişme çünkü son zamanlarda sık sık uyanmaya başlamıştı ve her uyanışında memeye alırdık ve ayırıp yatağına koyduğumuzda kıyameti koparırdı. Son günlerde yatakta 3ümüz yatmaya başlamıştık artık. Uyuduğumuz uykudan da bişi anlamıyorduk! Ha şimdi noldu? Hala uyuduğumuz uykudan bişi anlamıyoruz. Tek fark artık herkes kendi yatağında yatıyor.

Fakat geçenlerde twitterda (https://twitter.com/mammamiapelin/status/397788419377491969 ) dediğim gibi  Babybay almadığım futton1için çok pişmanım. Yattığım yerden pışpış yapabilirdim uyandığında, kafamı bile kaldırmadan. Şimdi noluyor? Ben ya da Barış gece zırt pırt kalkıp Deniz’in sırtına hafif pıtpıtpıt vuruyoruz, olmuyorsa acil durumsa ağzına emzik de tıkıyoruz ve yatıyoruz. E Babybay alsaydım bunun için zırt pırt kalkmayacaktık en azından, zırt pırt uyansak da.. Hadi şimdi uyku eğitimi içinde bunları yaşıyoruz. İlk zamanlar da sürekli emzirmeye kalkmıyor muyuz? Kısaca bu ürün çocuk oturmayı öğrenene kadar her eve lazım.

Uzunca bir dönem (ilk haftalarından sonra son birkaç haftaya kadar her gece) aralıksız 7-8 saat uyuyordu. İnek sütü alerjisi olduğu anlaşılıp mamayı değiştirdiğimizden beri (yani sanırım aynı zamanlara denk geliyor olmalı tam emin değilim) gece sık sık uyanıyoruz. Sık sıktan kastım gece 4-5 kez. 2 tanesi mama, 3ü de gereksiz uyanışlar işte..

E bir hafta oldu ne zaman bu çocuk kendi kendine uykuya dalacak yaw?

(Bir önceki yazımız şuydu)

Speak Your Mind

*