Kitap tavsiyeleri


Geçtiğimiz hafta Deniz’e 6 kitap aldım. Sizlere bugün onları tanıtacaktım ki Deniz “ben anlatayım” dedi. Buyrun kendisini okuyunuz 🙂 O da blogumu ele mi geçirmiş oldu ne! 🙂 Bu da bir çeşit takeover sanırım:)

 

Buyrun top Deniz’de:

Ben İnsanım: Çok güzeldi. İnsan olmayı, olduğun gibi kendini kabul etmeyi anlatıyor.

Virüs Savaşçısı- Çocuklar için sağlıklı kalma klavuzu: Bu kitap çok güzeldi. Corona’dan korunmayı öğretiyor. Her ayrıntılı bilgiyi anlatıyor. En arka sayfasında kitapla ilgili testler var. Bu benim çok hoşuma gitti.

Virüs Savaşçısı- Çocuklar için zaman geçirme klavuzu: Bu kitabı daha bitiremedim. Ama şimdiye kadar çok güzel şeyler anlatıyordu. İçinde evde yapılabilecek bir sürü aktivite ve eğlenceli şeyler var. Ben bir kısmını yaptım. Alüminyum folyo ile heykel yaptım mesela. Epey yaratıcı şeyler var. Çocukların zihnini geliştiriyor. Çok eğlenceli bir kitap. Her boş zamanımda zevkle okuyorum ve yapıyorum.

Mesafeyi Koruyalım: Onu daha okumadım ama sosyal mesafeyi anlatıyor. Anneannesini ve dedesini özleyen Duru isimli bir kız var. Corona sebebiyle sosyal mesafeyi ve diğer yapmamız gereken şeyleri anlatıyor gibi gözüküyor.

Matematik Delisi- Büyücü Okulu: Bu kitabı da daha okumadım. Ama çok güzel ve çok eğlenceli olduğunu düşünüyorum. İçinde eğlenceli oyunlar, matematik öğreten oyunlar, bilmeceler var. Arkasında da baya güzel stickerlar var.

Çocuklar İçin Zihin Beden Uyumu: Bu kitabı okumadım. Annem almış ama hiç ilgimi çekmedi. Ne var içinde anlamadım. Şimdi annemle biraz okuduk. İçimizdeki ışığı öğretti şimdiye kadar. Zor duygularda neler yapabiliriz söyledi. Arada bir okuyacağız. (Anne notu: 7-12 yaş demişler ama benimki gibi bu konulara aşina bir çocuk için bile 7 yaş erken. 8-9 yaş için daha iyi olacaktır.)

Speak Your Mind

*