En güzel uykular

Hummalı diş fırçalama ve bilimum yatış işlemlerini kızımdan önce bitirmiş biri olarak yatağıma yattım ve gördüğüm bu manzara 20dk meditasyon yapmışım hissi uyandırdı bende. Çünkü bugün, 8-10 günde bir babasının bize hediyesi olan ana-kız koyun koyuna uyuma günü!

Yıllar yıllar önce uyku eğitimi verirken, bana burun kıvırıp “şimdi böyle onu eğitiyorsun ama sonra çok ararsın bugünleriiiiii… şöyle birlikte uykusuz her geceee şarkıları söylemek varken büyük hata yapıyorsunuz uyuyarak ayrı yataklarınızdaaaa” demişlerdi bana. Şimdi gençler, kızıma 4-5 aylıkken uyku eğitimi vermiş bir 7 yaş annesi olarak söylüyorum ki “gerçekten düşündüğüm kadar müthiş bir şey yapmışım!”

Çünkü tek başına misler gibi uyumayı öğrendikten sonra dilediğiniz kadar birlikte yatabiliyorsunuz. Üstelik uykusuz gecelerde değil birlikte uykulu gecelerde buluşuyorsunuz. Birbirinize masal anlatıp veya “anda burada” app’indeki masallar eşliğinde birbirinizi koklaya koklaya uyuyabiliyorsunuz.

Ve o akşamlar var ya, hayatınızın en mutlu akşamlarından biri. 💙🙏🏼🧿

Çok sevgilerimle..

Uzun zaman sonra sitemde yazmış olmanın mutluluğuyla…

Ve bir not daha: Şu fotoğrafın güzelliğe bakar mısınız? Orada annesinin yanında yatmaya hazırlanan ve ihtiyacı olan her şeyi heyecanla getirip bırakıp koşa koşa diş fırçalamaya gitmiş bir kız var.

Speak Your Mind

*