Berkin..

berkin-elvan1Günlerdir annelik duygularımı, yaşadıklarımı, düşüncelerimi paylaşmak için açtığım mammamia twitter hesabımda tek kelime etmiyorum.  Gizli değil bilenler bilir, annelik dışında herşeyi yazdığım pelinergin diye bir hesabım vardır, isyanım orada.

Kelimeler boğazımda düğümleniyor.. Berkin gelince aklıma.. Üç aşağı beş yukarı Deniz doğduğunda devlet terörüne devlet şiddetine kurban gitti Berkin, Deniz’in yaşı kadar süredir hastahanede yaşam savaşı verdi. Ailesi bir kere değil 9 aydır öldü öldü dirildi. Ve geçen gün sonunda “alın bu iğrenç dünyanızı başınıza çalın” dedi ve gitti çocuk. Son sözleri “anne sen gazdan hızlı kaçamazsın/koşamazsın, ben alırım ekmeği” idi.. Elinde babasından aldığı ekmek parasıyla öldürüldü Berkin.. Daha 14 yaşındaydı o zaman.. 14… Kara kaşlı gülen gözlü Berkin..

Bugün hala arkasından kirli oyunlar oynanıyor. Vicdanını kaybetmiş bir kısım halk ve bir kısım politikacılar iğrençleşebilme sınırlarını zorluyorlar ve bizleri kapasiteleri konusunda an be an hayrete düşürüyorlar. Şuursuzluklarının haddi hesabı yok. İftiralar havada uçuşuyor. Ölen bu çocukların arkasından insanlara “haketmiş” dedirtmek için uydurulmadık iftiralar bırakmıyorlar. Hangi çocuk ölümü hakederse artık!..

Çocuğun işi oyun oynamaktır. Hiç bir çocuk -beyni yıkanmadığı, belli çıkarlara alet edilmediği müddetçe- polise saldırayım, askere saldırayım diye düşünmez. Hiçbir çocuk ölümü haketmez!..

Babasının asil ve hayranlık uyandıran, içimizi acıtan konuşmasını dinledik dün. Tıpkı Ali İsmail’in değerli anasını dinlerken hissettiğimiz duygular gibi sarılmak istedik, acısını dindirmek istedik. Lanet okuduk, gözleri dönmüş insan görünümlü şeytanlara.. Ve onların vicdansız destekçilerine..

Bundan sonra nice çocuğun adı Berkin olacak, Ali İsmail olacak..

Ah be Berkin.. Ah Ali İsmail.. Ah Ethem.. Medeni.. Abdullah.. Mehmet.. Katillerinizi hiç unutmayacağız! Ve emin olun adalet bu dünyada da yerini bulacak, dünya gözüyle göreceğiz sonlarını!.. Hakkınızı helal edin..

Comments

  1. Çok güzel olmuş canımın içi…

Speak Your Mind

*