Hamilelik ne güzel şeydi

Zemanta Related Posts Thumbnail

Aaah ahh hamilelik dönemi ne güzeldi! Yani yüce Allah’ım gücenmesin, çok şükür minik yavrum kucağımda ama o dönem de bambaşkaydı şekerim! O minik yavru karnımdaydı, 7/24 farklı bir boyutta beraberdik (hala 7/24 beraberiz çünkü 🙂 )Fakat o bambaşkaydı.. Hamile günlüğüme buradan ulaşabilirsiniz. Bir sürü şey yapabiliyordum, yani hem onunlaydım hem özgür.. Bir sürü kitap okuyup araştırmalar yapıyordum mesela.. Doğuma, emzirmeye, ve bebeğin ilk 3 ayına dair.. Bir sürü!..

Ha, yeri gelmişken bu konuya da değineyim. Okumak güzel şey, bilmek güzel şey! Okuyun arkadaşlar! Başınıza geldiğinde şaşırmayın. Veya bir yakınınızın başına geldiğinde “ay o nee, ay o çocuk niye uyumuyo, ay o çocuk neden bilmem nasıl” demeyin 🙂 (Keşke ben de daha çok okusaymışım hatta ama yetiştiremedim n’apayım 🙂 ) İhtimalleri bilin. Neyin normal olduğunu, neyin anormal olabileceğini bilin ki başınıza geldiğinde paniklemeyin. (Bi de tabi siz istediğiniz kadar soğukkanlı olsanız da çevrenizdeki Bayan Panik’ler var bir sürü)

Doğumu bilin, sonrasında bilhassa ilk 3 ay başınıza gelecekleri (4.trimester) bilin. Bununla ilgili kitaplar da okuyabilirsiniz, doğuma hazırlık kursuna da gidebilirsiniz (ben gittim link bu).

Fakat şunu da bilin ki her kitapta teori aynıdır fakat her bebekteki pratik bambaşka!..

Her doğum birbirinden farklı, her bebek birbirinden farklı!..

Bir sonraki yazımda Doğuma Hazırlık eğitimi ve deneyimlediğim Doğum arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları anlatacağım.

Not: Evet bu benim göbeğim ve evet o içerideki Deniz 😉

 

Speak Your Mind

*