Deniz’in Dişi Çıktı! Artık Sizi Isırabilir..

iremleAslında Deniz’in dişi çok erken çıktı. Hatta ben partiyi yapana kadar -ki daha zatı muhterem bugün itibariyle 8 aylıktır- 2 dişi çıkmıştı bile. Fakat kayınvalidemlerin İzmir’den gelmesini bekledim parti yapmak için. Zaten yapsam mı yapmasam mı ondan bile emin değildim ya hoş!.. Tam yok yapmayacağım derken biraz kurabiye yapma sevdamdan -yiyici değilim yapıcıyım 🙂 – biraz da sevdiklerimizle beraber olalım bahane olsun diş düşüncesiyle yapmaya karar verdim ve sadece çok yakınlarımdan oluşan bir davetli grubuyla Pazar günü partimizi yaptık.

 

IMG_3858Hazırlıklardan bahsetmem gerekirse partilerimin vazgeçilmezi şeker hamuru kurabiyeleri listemin ilk sırasındaydı. dis1Yaklaşık bir hafta öncesinde çalışmadığım bir gün oturdum evde iki çeşit kurabiye hazırladım. Biri diş şeklinde, diğeri ise yuvarlak ısırır yazan ve üzerinde bir pembe diş olan kurabiyeler. Ne yazık ki şöyle topluca masaya koyup fotosunu çekmemişim ama birer tane fotosunu almışız.

Partide gördüğünüz tüm görsellerin isteğime göre hazırlanması Fiyonk Parti  tarafından oldu. Hesaplı fakat kaliteli güzel parti süsleri isterseniz Fiyonk Parti tam aradığınız yer. Hazır temalarından seçebilir veya size özel tasarım yaptırabilirsiniz. Ben kendime özel bir tasarım yaptırdım ve baskı tarafını kendim gidip Cemil Ozalit’te yaptırdım. Fakat Fiyonk Parti kadar konuya hakim olamadığımız için onlar Cemil Ozalit’e atacağımız maili bize gönderebiliyorlar. Atıyorum falanca.jpg sticker olacak bilmemkaça bilmemkaç cm şu kadar adet gibi. Fakat sizin Fiyonk Parti’den aldığınız bu maili bizzat Cemil Ozalit’e kendiniz götürüp başında durmanızı öneririm çünkü Cemil o kadar iyi değil. Feci yoğunlar ve yanlış basabiliyorlar. Örneğin sticker’ı kesmiyor veya atıyorum bir gitmişiniz posteri basmamış eksik.. Gibi. gorseller

Ben Fiyonk Parti’ye neler hazırlattım? Önce dişimin modelini belirledik. Çünkü bu modele göre kurabiyelerimi yapacak ve pastamın siparişini verecektim. Dişimin tipini belirledikten sonra bir talebimde puantiye kullanılması üzerine oldu. Puantiyeyi çok severim. Mümkün olduğunca pembe üstüne beyaz puantiyeler kullanmasını istedim. Peki belirlediğim bu konsepte göre Fiyonk Parti bana neler yaptı hemen anlatayım. Kurabiyelerimin üzerine minik stickerlar. Bardaklarımın üstüne stickerlar. Diş buğday bardağıma da stickerlar yaptık ama Fiyonk’a yanlış ölçü vermişim stickerlar büyük geldi yapıştıramadım. Bir adet kapı posteri. Deniz’in Dişi Çıktı bayrak bannerı. Peçetelikler. Üzerlerinde kimin yaptığını da yazan yemek kartları. Ve klasik Deniz’e mektup yazmak için not kağıtları. Siz yazın, Deniz büyüynce okusun şeklinde. Ha bir de partilerin vazgeçilmezi(!) fotoğraf çektirmek için çerçeve! Bazen insanlar aylarca dalga geçtiği şeye e hadi ben de yapayım diyebiliyor 🙂

IMG_3959Peçete çatal bıçak tabak vs malzemelerimi magaza24.com ‘dan aldım. En uygun fiyatlar orada şuana kadar keşfedebildiğim, aklınızda olsun. Onun dışında nereden aldığımı hatırlayamadığım, misafirlerime vereceğim diş şeklindeki çerçevelerin içine de Deniz’in bir fotoğrafını koydum. Bir de şekerciden -çok klasik biliyorum- diş şeklinde şekerler aldım. Bulamazsanız Haribo’nun da diş şeklinde şekerleri var, marketlerde bulabilirsiniz.

Misafirler geldikçe fotoğraf çektirmeye başladık. Gelen hediyeler için de günün süprizi ve büyük tesadüfü Deniz’in kuzeni İrem’in hediyesiydi. Bir elbise getirmişti ve inanamazsınız: Pembe üstüne beyaz puantiyeli. Hemen Deniz’in elbiselerini çıkardım ve nasılsa içindeki bodysi uzun kollu diye yıkamadan giydirdim yeni cicisini! 🙂

IMG_3950

 

Ve sıra geldi Deniz’in mesleğini seçmesineeee!.. Önüne çeşitli alternatifleri koyduk. YAzarken farkediyorum babası gibi finansçı olacak mı diye hesap makinası da koyacaktım unuttum. Bir de astroloji kitabı koymalıydım mesela. Neyse ben neler koydum: Bir ayakkabı balerin olur belki diye, bir oje artık manken mi olur kokoş mu olur bilemem, bir kitap okur-yazar olsun die, bir foto makinası ki benim ilk ayakta tek geçeceğim bir seçimdi çünkü gördüğü yerde atlar fotoğraf makinasına, bir mouse bilgisayarcı olur belki diye, bir ilaç kutusu anneannesi gibi eczacı veya daha da genellersek doktor olur diye, bir de kalem koymuşuz herhalde o da okur yazar olsun diye. Ve gergin bekleyiş başladı. Dın dın dın dın 🙂 Ve kuzu kendine ilaç kutusunu seçtiiiii!!! Anneanne havalarda 🙂 O esnada partimizde bulunan eczacı Filiz teyze ve hatta geçerken uğrayan eczacı eşi Yekta amca da 🙂 Yani bu kadar eczacının içinde kendini IMG_3952onu seçmek zorunda mı hissetti nedir! 🙂 Yengem de gelebilseymiş tam eczacılar baskısı olacakmış! 🙂 Elinden bıraksa da gidip gidip ilaç kutusunu ve kitabı aldı. Normalde yüzüne bakmadığı şeyler..

Diş buğdaylarının -nasıl başardıysam resmini çekmemişiz, sadece pastanın sol üst köşesinde bir adetini görüyorsunuz 🙂 – birinin içine streç filme sarılmış para koyduk. Klasiktir, kime çıkarsa kızımı baştan aşağı giydirecekti. Fakat bu ne bahtsızlıktır ki 🙂 kimseye çıkmadı. Son bir tane arttı -o resimde gördüğünüz- ve para onda kaldı 🙂 Onu da partinin sonuna gelen yengem yedi 🙂 Artık baştan aşağı giydirmek yine herzamanki gibi kızımın annesine düştü! 🙂 Yapmak isteyenler için hemen özetle buğday malzemelerimi de sayayım: Buğday, kuru meyve parçaları, ezilmiş fındık ceviz parçaları, bolca toz şeker ve üstlerine de nar taneleri, tane tane güzel güzel rahat rahat çıksın kızımın dişleri diye..

Keyifli güzel bir parti oldu. En sevdiğimiz arkadaşlarımız, akrabalarımız yanımızdaydı, daha ne isteyelim!

Daha fazla görseli muhtemelen pek yakında Fiyonk Parti’nin sitesinde bulabilirsiniz.

Tüm bebelere ağrısız acısız uykulu bol diş çıkarma dönemleri dileğiyle. Biz daha koca bir yolun başındayız. O dişler daha çooook çıkacak hatta dökülecek gerçekleri çıkacak tekrar.. Yol uzun!..

IMG_3962

 

Speak Your Mind

*