Artık okullu olduuuuk :) -KindyRoo

photo 4Şaka şaka 🙂 Şaka çünkü biz zaten okulluyduk 🙂 Kızımın ilk sınıf arkadaşları Aqua babies 🙂 Şimdi ona ikinci bir okul daha çıktı! 🙂 (Düzeltme: aslında ilk sınıf arkadaşları yogiler yoginiler) 🙂

Herşey doktorumuzun tavsiyesiyle başladı. Açıkcası KindyRoo’yu daha önce duymamıştım. KindyRoo duymasın, doktorumuz ilk söylediğinde, “o ne Gymboree gibi bişi mi?” dedim. 🙂 “Evet” dedi “ama öğretmenleri ve sistem daha aklı başında”. O günden sonra kendileriyle deneme dersi için hemen irtibata geçtim ama götürebilmem 3 haftayı buldu. Sonunda bu Cumartesi iki kişiye ek bir ders açtılar yoğunluk sebebiyle ve iki bebek denedik.

Ben beğendim açıkcası. 0’dan 5 yaşa kadar uygun ve geliştirici güzel aktiviteler var. Gruplar Hareketsiz Bebekler, Hareketli (Emekleyen) Bebekler, Yürüyen-18 Aylık bebekler, 18 Ay- 2 yaş ve böyle 5 yaşa kadar bir kaç grup daha var. 3 yaşına kadar KindyRoo’ya katılmış bebekler 5 yaşa kadar devam edebiliyorlar ancak daha önce KindyRoo deneyimi olmayan bebekleri 3 yaştan sonra almıyorlarmış.

Biz neler yaptık? Çeşitli aktiviteler var. Sürekli değiştiğini ilettikleri bir takım platformlar var. Üzerinde sürünüyor, emekliyor, kayıyor,photo 3 merdiveninden çıkıyor, iniyor. Tünel gibi şeylerin içinden geçiyor. Böyle şeyler.. (Not: Biz hareketli bebekler sınıfındayız, hareketsiz bebeklerde ne yapıyorlar bilmiyorum fakat her grup bir sonraki beceriye hazırlıyor. Dolayısıyla onlara desteksiz oturma, sürünme/emekleme vb becerilerle bir takım nörolojik becerileri öğreten bir grup o.) Oyunları yaptırırken eğitmenler neden bunları yaptırdığımızı, ne gibi bedensel veya nörolojik gelişmelere destek olunduğunu ve bizim de evde nasıl bunları yapabileceğimizi detaylı, gayet güzel anlatıyorlar. Hatta bir de bir sonraki derse kadar evde yapılacak ödev veriyorlar 🙂

Bu platformlardaki aktivitelerden sonra bizim anne-bebek yogasından çok aşina olduğumuz, hatta o gün sabah da yogada yapmış olduğumuz bir takım hareketler yaptık. Takla bile attık ki zaten yogada da sevgili hocamız Ayca yaptırır. (Bu konuyla ilgili de hala bekleyen, henüz yayınlayamadığım bir yazı var)

photo 1denemeDaha sonra şarkılar eşliğinde müzikli bir takım aktiviteler yaptık.

Deniz genel olarak keyif aldı. Yer yer şaşkın şaşkın baktı, yer yer güldü.

Biz anne ve babası olarak da Deniz için güzel bir oluşum olduğuna ve devam etmeye karar verdik. Bir kaç hafta sonra belki yeniden yazarım. 🙂

Detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz: http://www.kindyroo.net/

Sevgiler..

Not: Bir ara Gymboree’den de deneme dersi alacağım, o ayrı. Farkı gerçekten kendim görmek istiyorum. (Klasik Pelin huyu.)

photo 2denemeEk bilgi: Program kurları 12 haftadan oluşuyor ve her hafta bir gün 1 saat kadar sürüyor dersler. Dolayısıyla haftada 1 gün 1 saat 3 ay boyunca gidince 2.kura geçiyorsunuz.

 

 

Speak Your Mind

*