Aquababies: En sevdiğimiz aktivite

deniz su altindaAquababies’e gider gitmez ayağımın tozuyla hemen bir yazı yazmıştım. Üzerinden yaklaşık 4 ay geçti ve 4 aylık bir deneyimle yeniden yazma ihtiyacı hissettim.. Bir önceki yazımda Aquababies Istanbul’u nereden duyduğumu yazmıştım. 2012’nin ya Eylül’üydü, bilemedin Ekim başı. Ben 1-1.5 aylık hamileydim fakat eşimle sır gibi saklıyorduk bu durumu. Deniz ise Nisan’da doğum yapmıştı. Daha Çıno’yu destekli bile oturtmuyordu henüz. İlk kez Çıno’yu gördük. Eşi Emre ile saatlerce yeni doğanlı hayattan bahsettiler bize, biz de haliyle ilgiyle dinledik 🙂 Sıkmıyoruz değil mi dediler sık sık ama diyemedik “yok aksine bizim şuanki ilgi alanımızdan bahsediyorsunuz” diye 🙂 Çıno’yu Aquababies’e götürüyorlarmış. O ne dedik, uzun uzun anlattılar. Su sevdalıları olarak bizim ilgimizi cezbetti. To do list’e kaydettik hemen!

Şimdi geriye dönüp baktığımda Fenerbahçe Parkı’nda yaptığımız o sohbet bana Deniz’le en keyif aldığımız aktiviteyi kazandırdığı gibi çok da iyi bir arkadaş kazandırmış: Ayşe! Geçen gün tam da bunu düşündüğüm günün akşamında mesajlaştığım Ayşe “iyi ki aquababies’i kurmuşum ki bu sayede seninle tanışmışım” dediğinde duygularımızın hem eş zamanlı hem karşılıklı olduğunu hoş bir tesadüfle anladım 🙂

Ayşe Natalie Akcan, Aquababies’in kurucusu. Owner yani 😛 (aramızda espridir, Ayşe hep mütevazi olmaya çalıştıkça ben de onu Deniz_Aquababies_PHGozdeKumruGedikoglu (9)utandırırım da 🙂 ) Dünya tatlısı bir insan. Aslında hikayemiz Ağustos gibi başladı. Barış’la Ağustos gibi Aquababies sitesindeki telefonu (Ayşe’nin cebiymiş) aradık ve bilgi aldık. Milyon tane soru sorduk elbet. Ne kadar sağlıklı, havuzlar nasıl, hasta olmuyorlar mı, su yutmuyorlar mı bla bla klasik uyuz sorular. Ayşe sanki hiç dilinde tüy bitmemişçesine, sanki bu sorularla ilk defa karşılaşıyormuşçasına bize anlattı. Sonra dedik ki biz bir iki haftaya Bodrum’a gideceğiz ve 3 hafta kalacağız. Orada ne yapalım da bu çocuğu sudan soğutmayalım? Ayşe bize telefonda hiç üşenmeden neler yapabileceğimizi, onunla ne gibi oyunlar oynayabileceğimizi, üşürse ne yapacağımızı, her şeyi anlattı. O zaman da fark etmiştim ki kadın resmen bize telefonda “aquababies 1” dersi verdi. Derse başlayınca daha da emin oldum. Telefonu kapattığımda ben Ayşe’ye çok güvenmiştim. Dedim ki bu kadın ticaret yapıyor olmalıydı ama çok tuhaf çünkü derdi hiç para değil. Dersine gelir miyiz kaydolur muyuz emin olmadan resmen dersi anlattı, mantaliteyi verdi. Yok yok dönünce mutlaka yazılacaktık. Daha eğlenceli nasıl bir aktivite olabilirdi ki!

Deniz_Aquababies_PHGozdeKumruGedikoglu-(18)Gerçekten de öyle oldu! Aquababies bizim Deniz’le katıldığımız etkinliklerden en sevdiğimiz. İkimiz de hatta Barış da en çok aquababies’de geçirilen zamanları seviyoruz.

Hocamız Erengül Hoca. O da çok tatlı bir insan. Bir iki kez de Ayşe ile ders yapma şansımız oldu. Aquababies dersleri bizim iple çektiğimiz tek aktivite diyebiliriz. Suda kızımla çok eğleniyoruz. Artık şaşkınlığını da attı, gülücükler dağıtmaya bile başladı. Favorisi fotoğrafçımız Kumru. Makinayı görür görmez (elinden foto makinası düşmeyen anasından alışkın) hemen gülücükler atıyor ona. Kızımın kameraya olan sıcaklığını NTV’de yayınlanan Aquababies haberini de izlerken fark edeceksiniz. 🙂 (Yaaaaa….. Bir önceki yazımda size elin bebeklerinin videosunu vermiştim bakın aquababies tanıtımı bu diye ama artık konu mankenimiz Deniiiiz 🙂 )

Sık sorulan soru şu: “Ay su yutmuyor muuuu?” 🙂 Cevap veriyorum, hazır mısınız? Ama bakın gerçekten soruyorum hazır olup Deniz_Aquababies_PHGozdeKumruGedikoglu-(2)olmadığınızı. “Ay yutuyoooo 🙂 ” Belki daha önce de söylemişimdir: “afiyet olsun” diyerek geçiyoruz. Zaten su yutmayı, o suyun tadına bakmayı öyle tutkulu bir şekilde istiyorlar ki karşısında hiç bir güç onlara engel olamıyor! E neredeyse yarım saat suda dalıyor çıkıyor yardımımızla yüzüyor, su yutmaması mümkün mü? (Su yutmaya çalışmasını resimde de görebilirsiniz mesela 🙂 Eh, yarasın kızıma! )

Kıssadan hisse, her yeni doğan annesine öneririm. Üstelik ne kadar erken o kadar iyi bence. Olur da ikinciyi yaparsam ve sağlığımız yerinde olursa, 20 gün sonra soluğu Ayşe’nin yanında almazsam ne olayım! Hadi bilemedin 1 ay.. Suyun, denizin, yüzmenin hayatımızdan hiç eksik olmadığı hatta bolca yer aldığı nice sağlıklı günlere Deniz’le!..

Sizi Deniz’in konu mankeni olduğu (Melisa bebekle birlikte) Aquababies haberiyle başbaşa bırakıorum 😛

Ama öncesinde huzurlarınızda doğru yerde bu aktiviteyi yapmamıza olanak sağlayan güzel insan Ayşe’ye teşekkürler ediyorum! Ve değerli hocamız Erengül’e de! 😉

 

NTV Aquababies Deniz

NAZAR BUYUK

 

 

Sevgiler! 🙂

Comments

  1. Harika bir yazi, cok tesekkur ederim Pelin 🙂

  2. ceren ece says:

    Yaptığım kariyer planlarımda evliliğe vs. daha çok olmasına karşı itiraf ediyorum blogunu en çok takip eden insan benimdir Pelin abla ! :)) Çok eğleniyorum , çok öğreniyorum keyifli keyifli okuyorum , klavyene sağlık 🙂

    • mammamia says:

      Çok teşekkür ederim Ceren’ciğim! Ne mutlu bana! Zamanı geldiğinde işine yaraması dileğimle çook öpüyorum!

Speak Your Mind

*