Korku

DSC04729Deniz’in tespit edebildiğimiz ilk korkusu elektrikli el süpürgesi!.. Dün annem ilk defa, buzdolabının yanında yerde şarjda duran el süpürgesini Deniz mama sandalyesinde otururken kullanmış. Deniz de hiç bir şey yapmamış, normal bir şekilde izlemiş. Bu Deniz’in o makinayı ilk görüşü çünkü bir işe yaramayan uyduruk bir makina olduğu için sağolsun, hiç kullanmıyorum.. Zaten 5 dakika şarjdan ayrı bir yerde dursa şarjı bitiyor. O yüzden sürekli yerde şarjda. Neyse o gün öğleden sonra da bakıcımızın kullanacağı tutmuş. Fakat bu sefer Deniz yerdeyken. Sen Deniz bir kork, bir ağla, bir ağla.. Susturabilene aşkolsun!.. İki gündür mutfağın kapısından bir adım içeri atmıyor. Normalde sen mutfaktayken hayatta salonda durmaz, yanına gelir sana tutunarak veya bulaşık makinasına, alt dolaplara vs tutunarak ayağa kalkan yavru, mutfak kapısına kadar geliyor, orada ağlıyor, al beni veya sen gel buraya diye!.. Mümkün değil içeri girmiyor. Bunu bana dün işten geldiğimde anlattılar. Ben de bugün bu konuya eğildim.

Mutfağa gidiyorum. Hemen emekleyerek kapıya geliyor ve ağlıyor, mızmızlanıyor. Gel diyorum bir yandan işimi hallederken, geri kaçıyor. Sonra duruyorum eğiliyorum ve gel gel gel yapıyorum, bu sefer elimdeki işi bırakıp sadece onunla ilgilenerek. Ürkek ürkek geliyor ve yol boyunca iki kere durup arka çaprazına (eskiden o süpürgenin durduğu yere) bakıyor ve bana doğru yoluna devam ediyor. Ve bana gelince: aferin benim kızımaaa!

Sonra 10-15 dakika sonra tekrar! Sonra tekrar! Her seferinde aynı şey, aynı ürkeklik.. Nasıl korkmuşsa kuzum.. İlk defa başımıza geliyor. Öncesinde bu kadar dikkatimizi çeken bir korkusu olmamıştı. Doğduğundan beri tutunma huyunu korkudan saymazsak tabi.. Deniz’in ilk doğduğu günden beri çok dikkat çekici bir şekilde ve istisnasız tutunma huyu vardır. Kucağına alırsın onu ama o sana güvenmez, işini sağlama alır ve mutlaka senin tişörtüne tutunur. Bu da muhakkak bir korkuya dayanıyor (belki de sezaryen sebebiyle) fakat hiç böylesini yaşamamıştık. Bu o kadar bariz ki!..

Bakalım ne zaman unutacak o süpürgeyi ve eskisi gibi evin dört bir yanında korkusuzca emekleyecek..

Comments

  1. Sana birşey anlatacağım. Senin çocukkenki bir korkunla ilgili 🙂 bunu daha önce konuşmuştuk sanırım ama belki hatırlamyabilirsin…

Speak Your Mind

*